Regulamin 4 odsłony ligi.

Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Azurix » 8 maja 2012, o 07:04

Ja akurat nie mówię o Uściśleniach Sędziowskich w tej kwestii, bo z tego co czytałem, to nie ma w nich nic poza jakimś tekście o Skirmishu którego nie bardzo rozumiem.
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Rydl » 10 maja 2012, o 10:29

Ej to liga którą robi Reyq i on uważa iż zna lepiej wfk od gości z ligi i tego nie zmienimy więc proszę się szykować na wszelkie możliwe wałki bez marudzenia. Ja już się szkolę co mogę robić za co wywalili by mnie z turnieju a tu będzie to 100% legal :)
Obrazek
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Reyki » 11 maja 2012, o 12:08

Nie uważam że znam lepiej WFB od kogoś z listy sędziowskiej.

Uważam że uściślenia sędziowskie mogą być używane na turniejach ale nie muszą. Liga sklepowa turniejem nie jest więc nie czuję potrzeby używania uściśleń.

Jeśli taki Zembol (który jest graczem głównie turniejowym), Azurix (który do zasad podchodzi bardzo poważnie i RAW dla niego to biblia) oraz Rydlu (który łapie ścisk dupska na każdej imprezie przeze mnie organizowanej) uważają że niesportowe zachowanie i gra z naginaniem dziurawych zasad jest przyjemna to proszę bardzo niech sobie tak grają. Tylko nie wiem po co. Nie ma tu punktów do rankingu ogólnopolskiego a i nagrody są raczej symboliczne.

Modelarki nie będę dorzucał (przynajmniej nie w tej lidze).

Nadrzędnym celem ligi sklepowej jest wspólne spędzanie czasu przy stole i turlanie kostek.
Nie mogę pojąć czemu wszyscy łapią napinkę jak by to były mistrzostwa świata.
Awatar użytkownika
cluzoe
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2012, o 20:08

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: cluzoe » 11 maja 2012, o 13:53

Reyki pisze:.....
Nadrzędnym celem ligi sklepowej jest wspólne spędzanie czasu przy stole i turlanie kostek.
Nie mogę pojąć czemu wszyscy łapią napinkę jak by to były mistrzostwa świata.
Popieram Reykiego.
Jak czytam jakie rozpy wszyscy tworzą i o co się wykłócają to mi ręce opadają.
Nie będę już pisał dokładnie co i kto bo zaraz sami się odezwą, dwa posty dalej :)
Przypomina mi to trochę mojego znajomego który w karciance DoomTrooper zawsze czytał/naginał zasady zależnie od tego jaką kartę chciał rzucić na stół :(. Skończyło się tym, że przestaliśmy z nim grać :)

Ludzie nie gracie o złote kalesony. Przynieście na ligę coś czym będzie się WAM i INNY fajnie grało.
Przetestujcie nowe rozpy, spróbujcie jakiś nowych taktyk etc.

BTW: Jak dobrze widzę, to niema żadnych Orków w lidze. Więc chyba DE poczekają jeszcze tą ligę.
Co by to była za liga bez zielonych brutali. WAAGHHHh

PS:Dajcie znać jakby jednak były orki. Moje DE z chęcią rozprostują trochę kości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Azurix » 11 maja 2012, o 16:54

Reyki pisze:Azurix (który do zasad podchodzi bardzo poważnie i RAW dla niego to biblia)
Co ja poradzę, że jestem pedantyczny i lubię mieć wszystko czarno na białym napisane, abym nie musiał podczas ligi udowadniać komuś, że nie jestem wielbłądem. A co do sekcji Worst Play to nawiązałem do tego, gdyż to czy dany manewr jest rodzajem taktyki, czy też czymś co nie jest Fair Play, zależy tylko i wyłącznie od punktu widzenia. Dla przykładu to co jest podane w Uściśleniach Sędziowskich dotyczące blokowania za pomocą Skirmisherów dla Kłapouchego jest zagraniem taktycznym, a nie czymś co kłóci się z duchem gry, bo akurat gadałem z nim o tym niedawno ;)
Urban
Posty: 174
Rejestracja: 9 sty 2012, o 14:15

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Urban » 11 maja 2012, o 17:36

zagraniem taktycznym jest coś co zmusi przeciwnika do tego, aby grał w inny sposób, przykładowo oddział na flance.

Blokowanie skirmishem/orłem/czymś jest wykorzystaniem mechaniki 1" apart i jest przysłowiowym bawieniem się w ch*ja "bo zasady tak mówią"

Dlatego jest to w sekcji nagradzanej karniakami.
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Reyki » 11 maja 2012, o 17:44

Nie wiem o czym piszecie ale jak coś mi zasłania drogę to w to szarżuję albo strzelam w to jakimś pociskiem magicznym lub z działa.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Azurix » 11 maja 2012, o 18:22

Podobno da się ustawić tak oddział, aby blokował drogę, ale nie można było na niego zaszarżować, ale jak to zrobić to osobiście nie mam pojęcia jak na razie.
Awatar użytkownika
Lizak
Posty: 50
Rejestracja: 15 sty 2012, o 17:59
Lokalizacja: Mokra Lustria

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Lizak » 11 maja 2012, o 21:12

Masz 3 oddziały skinek, i da z nimi rade zrobić to co napisałeś.
Jak zrobić to jednym oddziałem, czy pojedynczym modelem nie wiem.

Może jakoś na rogu się stawia, że nie może zrobić szarży, bo wheela bd miał zrobić więcej niż 90' więc może jakoś tak?
Lizak.
kard
Posty: 88
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:14

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: kard » 12 maja 2012, o 16:05

ustawiasz 2 modele 1 " od rogów frontowych wrogiego oddziału po skosie pod kątem tych 45 stopni tak że oddział który chcesz przyblokować nie widzi tych modeli a jednocześnie nie może się ruszyć do przodu bo znalazłby się poniżej 1 " od tych modeli.

bym umiał grafiki wklejać to bym wkleił a że nie umiem to nie wkleje :lol:
ODPOWIEDZ