Regulamin 4 odsłony ligi.

Awatar użytkownika
Lizak
Posty: 50
Rejestracja: 15 sty 2012, o 17:59
Lokalizacja: Mokra Lustria

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Lizak » 15 maja 2012, o 18:54

Możesz się też zreformować i po prostu poruszyć do przodu, gorzej jak już masz formacje 5 we froncie :)
Lizak.
Awatar użytkownika
cluzoe
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2012, o 20:08

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: cluzoe » 16 maja 2012, o 10:17

Jak dla mnie problem, o którym piszecie jest problemem armii "jednego oddziału" cała reszta myślę, że spokojnie sobie poradzi z takim chwytem.
Nie rozumiem dlaczego chcecie dawać jakieś punkty karne za to, że ktoś pokazał wam zajebistą "sztuczkę".
Uczcie się i w przyszłości zastosujcie to na przeciwniku.
A jak wystawiasz armie jednego kloca to już twój problem i musisz się liczyć z tym, że twoja rozpiska jest podatna na takie triki i tyle.

BTW: Z chęcią zobaczyłbym jak to wygląda na stole bo jakoś nie potrafię sobie tego wizualizować.
Obrazek
Awatar użytkownika
cluzoe
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2012, o 20:08

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: cluzoe » 16 maja 2012, o 10:20

Reyki:
Zadeklarował się ktoś z Orkami poza mną?

Z chęcią wyprowadziłbym na spacer moje DE.
Znając życie moje Orkasy znowu mnie wkurzą na niedzielnym turnieju :)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, o 13:15 przez cluzoe, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
yrsen
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2012, o 14:25

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: yrsen » 16 maja 2012, o 10:49

Problemy z blokowaniem ruchu mogą występować. Są legalne według zasad ale ich spotkanie na stole może wywołać niesmak (przynajmniej u mnie ;) ).

Ale jeśli to dla was rodzaj taktyki to podsyłam listę możliwych myków (pomińcie po prostu komentarze na temat Worst Playów, itp.) 8-)
http://strony.aster.pl/barbaros/kombinowanie.pdf

Osobiście niestety nie zagram w tej odsłonie ligi. Zbyt zajęty mam okres majowo/czerwcowy.
Awatar użytkownika
cluzoe
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2012, o 20:08

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: cluzoe » 16 maja 2012, o 13:33

Teraz już kumam.

Do wszystkich sytuacji zastosowałbym „close the door” ze strony zaszarżowanego oddziału.
W przypadku podwójnych skirmiszy, zezwolenie na double charge oraz ściągnięcie skirmiszy do modelu stykającego się z walczącym a nie do środka oddziału. I większość trików z głowy.

Wyjątek stanowi trochę, przykładem typu orzeł.
No nie fajna zagrywka, ale można się przed tym bronić o ile masz więcej niż jeden oddział zdolny do walki :).
Taki sam trik może zrobić każda armia, używając do tego innych oddziałów, może łatwość wykonania nie będzie już taka prosta ale zawsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Euru
Posty: 43
Rejestracja: 13 sty 2012, o 10:46
Gram w:: WFB, NST, FoW
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Euru » 16 maja 2012, o 14:04

To nie jest kwestia, żeby się przed tym bronić. Tylko to, że te zagrania są nieetyczne.
Ale skoro nie ma sędziego i punktów za to co uznane za worst play, każdy może sobie postosować te triki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Rydl » 16 maja 2012, o 14:53

To nie jest kwestia, żeby się przed tym bronić. Tylko to, że te zagrania są nieetyczne.
Ale skoro nie ma sędziego i punktów za to co uznane za worst play, każdy może sobie postosować te triki.
+1

Chodzi o usunięcie jakiś kompletnych paradoksów ale jest jak jest i tak już będzie tak samo ograniczenia czasowe chyba nie będą wstawione w regulamin po tym jak osoby wysłały rozpiski prawda ??
Obrazek
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Azurix » 16 maja 2012, o 14:59

Ja tylko będę obserwował, czy ktoś takie zagrania wobec mnie zastosuje. Jeśli tak, to następne Ligi na takich zasadach będą przeze mnie rozgrywane na 4 Orłach. Sam gram w Lidze dla przyjemności, a takie zagrywki odbierają mi ją. Samemu staram się nie stosować zagrań typu Worst Play, chyba że zrobię coś przypadkiem jak przy grze z Zembolem na moim pierwszym turnieju, gdzie zwrócił mi uwagę, że to co robię jest nadużyciem mechaniki gry, ale wtedy od razu cofnąłem zagrywkę, bo to nieświadome było.
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2555
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: stave » 16 maja 2012, o 15:13

wiesz ramy czasowe są tylko dla tych co w jakiś magiczny sposób graja hm... latami tak to nie będę nikogo poganiał bo to nie sprint.
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Regulamin 4 odsłony ligi.

Post autor: Rydl » 16 maja 2012, o 15:39

Hehehe wiesz to jak będziesz grał to hmm nikogo nie obchodzi xd i jeśli będzie tak można grać to zapraszam z 4 orłami nie ma problemu , widzisz własnie o to chodzi iż takie rzeczy się napędzają ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ