Gracze 40k

Tu się gracze przedstawiają
Awatar użytkownika
Arkaan
Posty: 71
Rejestracja: 10 gru 2015, o 18:07
Gram w:: Warhammer 40000

Re: Gracze 40k

Post autor: Arkaan » 5 lut 2016, o 09:04

Też się tu wpiszę, chociaż wcześniej atakowałem już brutalnie galerie.
Adam 'Arkaan' nigdy jeszcze nie grałem. Składam i maluje też od niedawna :)
Space Wolves....500 pkt.
Space Orks.......500 pkt.
Nil
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2018, o 13:46
Gram w:: Wh40k

Re: Gracze 40k

Post autor: Nil » 23 cze 2018, o 07:51

Nil. Na razie mam armie 0 pkt Blood Angels. Ogólnie to dopiero nie dawno zainteresowałem się Warhammerem.
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2549
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gracze 40k

Post autor: stave » 23 cze 2018, o 15:21

Jako to mówią lepiej późno niż później :mrgreen: witamy i zapraszamy :D
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
berengar
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2018, o 21:19
Gram w:: jeszcze żadne

Re: Gracze 40k

Post autor: berengar » 8 paź 2018, o 10:20

Rozpiska: 0 pkt.
Nic, kompletnie. Nie wiem co i jak. Dopiero zaczynam w tym temacie. Dzięki Dawn of War 2 się zainteresowałem. Niestety gubię się, nie wiem co kupić, od czego zacząć. Raczej chcę coś niezobowiązująco, małe starcia, niż wielkie bitwy.
Awatar użytkownika
Sanguine
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2016, o 15:01

Re: Gracze 40k

Post autor: Sanguine » 8 paź 2018, o 10:50

berengar pisze:
8 paź 2018, o 10:20
Rozpiska: 0 pkt.
Nic, kompletnie. Nie wiem co i jak. Dopiero zaczynam w tym temacie. Dzięki Dawn of War 2 się zainteresowałem. Niestety gubię się, nie wiem co kupić, od czego zacząć. Raczej chcę coś niezobowiązująco, małe starcia, niż wielkie bitwy.
Pytanie jak małe starcia chcesz. Jeśli chcesz dowodzić kilkoma/kilkunastoma modelami to najlepszy obecnie do tego będzie Kill Team. Jeśli raczej wolisz potyczki typu dowódca + kilka oddziałów + jakiś pojazd, to w wh40k można grać na małe punkty. Do tego wystarczyłby na spokojnie któryś z zestawów start collecting.
Jeśli chodzi o wybór armii to polecam kierować się wyglądem, opisem, historią itp. i następnie zagrać jakąś testową potyczkę, żeby sprawdzić czy ci dana frakcja pasuje. Zarówno w kwestii grania czy wyboru armii/konkretnych jednostek bez problemu znajdziesz tu pomoc :)
berengar
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2018, o 21:19
Gram w:: jeszcze żadne

Re: Gracze 40k

Post autor: berengar » 8 paź 2018, o 11:09

Właśnie się zastanawiam nad wielkością starć. Ale raczej na start to byłoby kilka/naście modeli by poznać zasady. Plus podstawowego WH40k że ma polską wersje skróconych zasad i podobno rozpiski w zestawach. Czy we wszystkich nie wiem, ale te startowe miały. A Kill Team nie ma polskich zasad nawet, z tego co sie orientuje. Więc musiałby mi ktoś pokazać krok po kroku.
Awatar użytkownika
Sanguine
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2016, o 15:01

Re: Gracze 40k

Post autor: Sanguine » 8 paź 2018, o 11:51

Podstawy zasad Kill Team i wh40k są bardzo podobne, więc mając te polskie zasady większość byłbyś w stanie ogarnąć. Najłatwiej i tak nauczyć się zasad po prostu grając. Rozpiski w zestawach start collecting niby są, ale do poprzedniej edycji, o ile nic się nie zmieniło. Na start tak czy siak polecam zastanowić się nad armią i umówić się z kimś na grę, by pokazał i wyjaśnił ci zasady, a ty będziesz miał możliwość stwierdzić czy dobrze ci się tym gra.
berengar
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2018, o 21:19
Gram w:: jeszcze żadne

Re: Gracze 40k

Post autor: berengar » 8 paź 2018, o 11:55

OK. Może uda się w piątek być w domu i będę mógł wpaść by zobaczyć co i jak. Ale to zależy od wielu czynników.
ODPOWIEDZ